top of page
Image by Jeff W

NÁŠ PŘÍBĚH, ANEB S LÁSKOU KE STANOVÁNÍ

Jsme Niki a Vašek (v lednu 2021 k nám přibyl ještě malý Vašík a v květnu 2023 malá Laura), dva (teď už tedy 4) dobrodruzi, kteří už od raného dětství rádi trávili čas venku na čerstvém vzduchu a nejraději stanovali někde uprostřed přírody, kde nás čekalo dobrodružství za každým stromem. Nezáleželo na tom, zda to bylo na skautských táborech, víkendech u babičky, nebo na rodinných výletech. Láska ke stanování v nás natrvalo zakořenila až do dospělosti. 

 

Proto se nebylo čemu divit, když jsme se rozhodli pro ubytování ve stanu také při objevování národních parků a krás Ameriky, naší první velké rodinné cesty. Tehdy nás ve Spojených Státech uchvátila možnost Glampingu. Glamping to je unikátního spojení klasického kempování v přírodě, ale přitom v pohodlí hotelového pokoje. Ranní probuzení s výhledem do přírody zalité sluncem a přitom čerstvě připravená snídaně do měkoučké postele, je vskutku nezapomenutelným zážitkem. 

 

Postupně jsme začali diskutovat o tom, jak bychom tento zážitek mohli přenést domů, do Čech a podělit se tak o něj i s ostatními. Protože jsme oba vyrostli v Liberci a máme to tady rádi, scházelo jen někde v okolí najít vhodné zázemí pro požitek z glampingu. Chtěli jsme, aby místo poskytovalo klid, výhled na okolí, ale přitom nebylo příliš odlehlé od města a naši hosté se tak mohli rozjet třeba i do centra Liberce. Štěsí, možná i náhoda, stála při nás a my jsme nakonec  našli naše vysněné místo v Hluboké u Liberce, v srdci přírodního parku Ještěd. 

 

Jsme rádi, že jsme si splnili sen a můžeme zprostředkovat tento typ netradičního zážitku i  dalším dobrodruhům. Těšíme se na návštěvy párů, rodin a dětí, kteří si zde vytvoří společné vzpomínky na celý život.

rodina_edited.jpg

OKOLÍ A AKTIVITY

Kupole u Ještědu se nachází na samém vrcholku nejklidnější a nejméně obydlené místní části města Liberec - Hluboká u Liberce, přímo v srdci přírodního parku Ještěd. Díky své unikátní poloze je naše místo ideálním startovacím bodem pro objevování nejen nádherné přírody Ještědsko-Kozákovského hřbetu, ale i celého Libereckého okolí. Autem z Prahy k nám dorazíte za hodinku a z centra Liberce do 15ti minut. Dominanta Libereckého kraje a Česká stavba 20. století - televizní vysílač a horský hotel Ještěd je vzdálen 4,5 km chůze klidnou přírodou. 

bottom of page